Skóra tłusta jak o nią dbać

Zapoznaj się jak dbać o skórę trudną, błyszczącą i tłustą. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów które ułatwią Ci to codzienne zadanie.

Oczyszczanie skóry tłustej

Podstawowym rytuałem w pielęgnacji cery tłustej jest jej oczyszczanie. Pozbywanie się nadmiaru łoju i zaskórniaków pozwoli przywrócić skórze trudnej świeży wygląd a regularne powtarzanie oczyszczania utrzyma efekt na dłużej. Częstotliwość oczyszczania skóry powinna być dopasowana do ilości sebum wydzielanego przez skórę.

Czym smarować tłustą cerę

Przede wszystkim trzeba unikać kremów z tłustą bazą które mogą przyczynić się do pogorszenia stanu naszej skóry. Bardzo cenne będzie korzystanie z lekkich kremów nawilżających np. na bazie aloesu. Generalnie celem powinno być znalezienie kosmetyku o jak najlepszej wchłanialności.

Peeling dla cery tłustej

Przy dobieraniu peelingu należy mieć na uwadze jak często chcemy go używać. O ile z delikatnymi peelingami enzymatycznymi nie ma zbyt dużego problemu, to przy codziennym intensywnym peelingu mechanicznym możemy poważnie zaszkodzić swojej skórze. Miejmy na uwadze że oprócz oczyszczania peeling również podrażnia skórę a przedłużanie takiego stanu może w konsekwencji prowadzić nawet do stanów zapalnych.